TS14001-C033DFNR
Part number:
TS14001-C033DFNR
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 8-DFN
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    8-VFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-DFN (2x2)
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V