TPS727105YFFR
Part number:
TPS727105YFFR
describe:
IC REG LIN 1.05V 250MA 4-DSBGA
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-UFBGA, DSBGA
  • Supplier Device Package
    4-DSBGA (1x1)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    130 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.05V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    110 µA
  • PSRR
    85dB ~ 45dB (10Hz ~ 1MHz)