TPS709B33DBVT
Part number:
TPS709B33DBVT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2677
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    350 µA
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.4V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    2.05 µA
  • PSRR
    80dB ~ 52dB (10Hz ~ 1kHz)