TLV707335DQNR
Part number:
TLV707335DQNR
describe:
IC REG LIN 3.35V 200MA 4-X2SON
package:
Cut Tape (CT)
inventory 7400
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-X2SON (1x1)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.35V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    50 µA
  • PSRR
    70dB ~ 50dB (100Hz ~ 1MHz)