TLV705285YFPT
Part number:
TLV705285YFPT
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 2.85V 200MA 4-DSBGA
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2350
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    4-XFBGA, DSBGA
  • Supplier Device Package
    4-DSBGA
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    315 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.85V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    55 µA
  • PSRR
    80dB ~ 55dB (10kHz ~ 1MHz)