TLS850F0TAV33ATMA1
Part number:
TLS850F0TAV33ATMA1
describe:
IC REG LINEAR 3.3V PG-TO263-7-1
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1793
minimum : 1
  • Part Status
    Obsolete
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-263-8, D2PAK (7 Leads + Tab), TO-263CA
  • Supplier Device Package
    PG-TO263-7-1
  • Current - Supply (Max)
    82 µA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Control Features
    Enable, Reset, Watchdog
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.43V @ 250mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    5 µA
  • PSRR
    63dB (100Hz)