TLS202B1MBV33HTSA1
Part number:
TLS202B1MBV33HTSA1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SCT595
package:
Cut Tape (CT)
inventory 3849
minimum : 1
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    6-SMD (5 Leads), Gull Wing
  • Supplier Device Package
    PG-SCT595-5-1
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    200 µA
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.57V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    75 µA
  • PSRR
    63dB (10kHz)