TLF80511TFV33ATMA1
Part number:
TLF80511TFV33ATMA1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.3V 400MA PG-TO252-3
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C
  • Package / Case
    TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
  • Supplier Device Package
    PG-TO252-3
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    80 µA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    400mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.65V @ 250mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    46 µA
  • PSRR
    55dB (100Hz)