TLF2931GV33XUMA1
Part number:
TLF2931GV33XUMA1
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8DSO
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    PG-DSO-8
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    15 mA
  • Voltage - Input (Max)
    26V
  • Current - Output
    100mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.1V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 mA
  • PSRR
    80dB (120Hz)