TLE4284DV26ATMA1
Part number:
TLE4284DV26ATMA1
describe:
IC REG LIN 2.6V 1A PG-TO252-3-11
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C
  • Package / Case
    TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
  • Supplier Device Package
    PG-TO252-3-11
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.4V @ 1A
  • Current - Quiescent (Iq)
    1.6 mA
  • PSRR
    65dB (120Hz)