TLE4274DV33ATMA2
Part number:
TLE4274DV33ATMA2
describe:
IC REG LIN 3.3V 400MA TO252-3-11
package:
Cut Tape (CT)
inventory 4285
minimum : 1
    Active
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Package / Case
    TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
  • Supplier Device Package
    PG-TO252-3-11
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    30 mA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    400mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.2V @ 300mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    220 µA
  • PSRR
    60dB (100Hz)