TCR2LF36,LM(CT
Part number:
TCR2LF36,LM(CT
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 3.6V 200MA SMV
package:
Cut Tape (CT)
inventory 16533
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TJ)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SMV
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 150mA