TCR2EN13,LF
Part number:
TCR2EN13,LF
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 1.3V 200MA 4-SDFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-XFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-SDFN (0.8x0.8)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.45V @ 150mA
  • PSRR
    73dB (1kHz)