TCR2EF18,LM(CT
Part number:
TCR2EF18,LM(CT
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SMV
package:
Cut Tape (CT)
inventory 21015
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.31V @ 150mA
  • PSRR
    73dB (1kHz)