TCR2DG33,LF
Part number:
TCR2DG33,LF
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 4-WCSP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 11334
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    4-UFBGA, WLCSP
  • Supplier Device Package
    4-WCSP (0.79x0.79)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.11V @ 100mA