TAR5S33UTE85LF
Part number:
TAR5S33UTE85LF
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA UFV
package:
Cut Tape (CT)
inventory 33254
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    6-SMD (5 Leads), Flat Leads
  • Supplier Device Package
    UFV
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    15V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 50mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    850 µA
  • PSRR
    70dB (1kHz)