S-817A27APF-CUQTFU
Part number:
S-817A27APF-CUQTFU
describe:
IC REG LINEAR 2.7V 35MA SNT-4A
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.51V @ 10mA