S-817A18APF-CUHTFU
Part number:
S-817A18APF-CUHTFU
describe:
IC REG LINEAR 1.8V 20MA SNT-4A
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    20mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.99V @ 10mA