S-817A11APF-CUATFU
Part number:
S-817A11APF-CUATFU
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 1.1V 20MA SNT-4A
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-4A
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    20mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.58V @ 10mA