S-812C53BPI-C5HTFU
Part number:
S-812C53BPI-C5HTFU
describe:
IC REG LINEAR 5.3V 75MA SNT-6A
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Current - Supply (Max)
    2.5 µA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    75mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 10mA