S-812C41BPI-C4VTFU
Part number:
S-812C41BPI-C4VTFU
describe:
IC REG LINEAR 4.1V 65MA SNT-6A
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Current - Supply (Max)
    2.1 µA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    65mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 10mA