S-812C37BPI-C4RTFU
Part number:
S-812C37BPI-C4RTFU
describe:
IC REG LINEAR 3.7V 50MA SNT-6A
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Current - Supply (Max)
    1.8 µA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    50mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.7V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 10mA