S-812C35BPI-C4PTFU
Part number:
S-812C35BPI-C4PTFU
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.5V 50MA SNT-6A
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Supplier Device Package
    SNT-6A
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    1.8 µA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    50mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 10mA