S-812C23BPI-C4DTFU
Part number:
S-812C23BPI-C4DTFU
describe:
IC REG LINEAR 2.3V 30MA SNT-6A
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Current - Supply (Max)
    1.6 µA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    30mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.95V @ 10mA