S-1335C12-A4T2U3
Part number:
S-1335C12-A4T2U3
describe:
IC REG LIN 1.2V 150MA HSNT-4-B
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.224V @ 100mA
  • PSRR
    80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)