S-1335A22-N4T1U3
Part number:
S-1335A22-N4T1U3
describe:
IC REG LINEAR 2.2V 150MA SC-82AB
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Supplier Device Package
    SC-82AB
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    54 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.127V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    1 µA
  • PSRR
    80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)