S-1312C25-M5T1U3
Part number:
S-1312C25-M5T1U3
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.32V @ 100mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    30 µA
  • PSRR
    70dB (1kHz)