S-1112B41PI-L7ATFU
Part number:
S-1112B41PI-L7ATFU
describe:
IC REG LINEAR 4.1V 150MA SNT-6A
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)