RT9077-33GJ5
Part number:
RT9077-33GJ5
describe:
IC REG LIN 3.3V 200MA TSOT-23-5
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1784
minimum : 3000
quantity
unit price
price
3000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    1.5V @ 100mA