NCV8703MX33TCG
Part number:
NCV8703MX33TCG
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 6-XDFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 10107
minimum : 1
    Active
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Supplier Device Package
    6-XDFN (1.5x1.5)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V