NCP752BSN33T1G
Part number:
NCP752BSN33T1G
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 5-TSOP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2739
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    5-TSOP
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V