NCP707CMX285TCG
Part number:
NCP707CMX285TCG
describe:
IC REG LINEAR 2.85V 200MA 4-XDFN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-XDFN (1x1)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.85V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.17V @ 200mA