NCP161BFCT514T2G
Part number:
NCP161BFCT514T2G
describe:
IC REG LIN 5.14V 450MA 4-WLCSP
package:
Tape & Reel (TR)
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TA)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    450mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5.14V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.185V @ 450mA
  • PSRR
    91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)