NCP161AFCS285T2G
Part number:
NCP161AFCS285T2G
describe:
IC REG LIN 2.85V 450MA 4-WLCSP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 6600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    450mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.85V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 450mA
  • PSRR
    91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)