MPQ20056GJ-33-Z
Part number:
MPQ20056GJ-33-Z
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LIN 3.3V 250MA TSOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 250mA
  • PSRR
    65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)