MPQ20056GG-18-Z
Part number:
MPQ20056GG-18-Z
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 1.8V 250MA 8-QFN
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-TFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-QFN (2x2)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • PSRR
    65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)