MP2013AGQ-33-P
Part number:
MP2013AGQ-33-P
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8-QFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 1600
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-QFN (3x3)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    50 µA
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Current - Output
    150mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.85V @ 150mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    10 µA
  • PSRR
    58dB ~ 41dB (100Hz ~ 1kHz)