MP20056GG-33-Z
Part number:
MP20056GG-33-Z
CLASSIFICATION:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA 8-QFN
inventory 1600
minimum : 5000
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    8-TFDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    8-QFN (2x2)
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    330 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 250mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    250 µA
  • PSRR
    65dB ~ 33dB (100Hz ~ 1MHz)