LP5907SNX-2.2/NOPB
Part number:
LP5907SNX-2.2/NOPB
describe:
IC REG LINEAR 2.2V 250MA 4-X2SON
package:
Cut Tape (CT)
inventory 4325
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-X2SON (1x1)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 250mA
  • PSRR
    90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)