LDK220M33R
Part number:
LDK220M33R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 11944
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    100 µA
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Current - Output
    200mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    90 µA
  • PSRR
    55dB ~ 50dB (120Hz ~ 10kHz)