LDK130PU12R
Part number:
LDK130PU12R
describe:
IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6-DFN
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 6000
quantity
unit price
price
6000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Supplier Device Package
    6-DFN (1.2x1.3)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 300mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)