LDK130M10R
Part number:
LDK130M10R
describe:
IC REG LINEAR 1V 300MA SOT23-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2115
minimum : 1
    Active
  • Grade
    Automotive
  • Qualification
    AEC-Q100
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 300mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)