LDK130C32R
Part number:
LDK130C32R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 3.2V 300MA SOT-323-5
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 6000
quantity
unit price
price
6000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SOT-323-5
  • Output Type
    Fixed
  • Current - Supply (Max)
    120 µA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 300mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    60 µA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)