LDK120PU33R
Part number:
LDK120PU33R
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6-DFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 8629
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Supplier Device Package
    6-DFN (1.2x1.3)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)