LDK120C31R
Part number:
LDK120C31R
describe:
IC REG LIN 3.1V 200MA SOT-323-5
package:
Cut Tape (CT)
inventory 4359
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SOT-323-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)