LDK120C10R
Part number:
LDK120C10R
describe:
IC REG LINEAR 1V 200MA SOT-323-5
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 6000
quantity
unit price
price
6000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Supplier Device Package
    SOT-323-5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 200mA
  • PSRR
    55dB (120Hz ~ 10kHz)