LD39130SJ41R
Part number:
LD39130SJ41R
describe:
IC REG LIN 4.1V 300MA 4-FLIPCHIP
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 5000
quantity
unit price
price
5000
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.1V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA (Typ)
  • PSRR
    70dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)