LD39130SJ33R
Part number:
LD39130SJ33R
describe:
IC REG LIN 3.3V 300MA 4-FLIPCHIP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 15049
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA (Typ)
  • PSRR
    70dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)