LD39130SJ12R
Part number:
LD39130SJ12R
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC REG LIN 1.2V 300MA 4-FLIPCHIP
package:
Cut Tape (CT)
inventory 6000
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    4-UFBGA, FCBGA
  • Supplier Device Package
    4-FlipChip (.69x.69)
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Number of Regulators
    1
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.2V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
  • Current - Quiescent (Iq)
    45 µA
  • PSRR
    70dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)