LD39020DTPU33R
Part number:
LD39020DTPU33R
describe:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 4-DFN
package:
Cut Tape (CT)
inventory 7075
minimum : 1
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-DFN (1x1)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage - Output (Max)
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 200mA
  • Current - Quiescent (Iq)
    40 µA
  • PSRR
    80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)